Radio MORS przedstawia studenckie słuchowisko „Przez czas i przypadek"

przez czas

To lekka opowieść science-fiction utrzymana w konwencji komedii. Podróże w czasie, rozwój sztucznej inteligencji, nieco szalony naukowiec oraz dwójka dzieciaków o wielkich marzeniach o sodowym wulkanie.

Zapraszamy 17 czerwca (poniedziałek) o 20:30 na wysłuchanie pierwszego odcinka słuchowiska na antenie Radia MORS. Powtórka w czwartek 20 czerwca o 21:00.

- To słuchowisko powstało głównie z inicjatywy studenckiej. Opowiada o pewnym naukowcu, który cofnął się w czasie i bardzo stara się wrócić. Pomaga mu w tym dwójka dzieciaków - mówi Jakub Sopyło, współtwórca i scenarzysta słuchowiska, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG. - Gromadziliśmy się w jakiejś kawiarni najczęściej albo u kogoś w domu i zastanawialiśmy się najpierw nad postaciami, dalej nad całą fabułą, a potem już spisywaliśmy wszystkie kwestie dialogowe. Było dużo burzy mózgów, w której musieliśmy wspólnie ustalić, kim te postacie w ogóle będą.

W postaci wcielili się dziennikarze Radia MORS, studenci Uniwersytetu Gdańskiego. W nagraniach oraz montażu pomagali im realizatorzy dźwięku naszej stacji, Karolina Gleinert oraz Artur Seruga.

Drugi odcinek zostanie wyemitowany dokładnie tydzień później. Prace nad kolejnymi częściami będą kontynuowane po wakacjach.

Słuchać można przez stronę Radia MORS.

Szczegóły: https://mors.ug.edu.pl/o_radiu/jak_nas_sluchac

Słuchowisko Radia MORS „Przez czas i przypadek”:

• Scenariusz i reżyseria: Natalia Rucińska, Nordine Sekkar i Jakub Sopyło
  • Montaż: Natalia Rucińska
  • Oprawa muzyczna: Karolina Gleinert
  • Realizacja dźwięku: Karolina Gleinert i Artur Seruga

Data publikacji: poniedziałek, 17. Czerwiec 2024 - 07:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. Czerwiec 2024 - 07:49; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka